• ul. Belwender 3 32-566 Alwernia
  • Pon - Pt : 8:00 - 16:00
  • +48 12 653 41 42
  • Polski
  • English

Masy szpachlowe EKO-MAS mogą być również nakładane za pomocą agregatów hydrodynamicznych (technika airless). Jest to bardzo szybka technika szpachlowania, przeznaczona do równomiernego nakładania gładzi na dużych powierzchniach.

Podobnie jak w przypadku nakładania ręcznego, podłoże powinno być zwarte, odtłuszczone, wolne od kurzu i brudu. Tak przygotowaną powierzchnię należy zagruntować gruntem EKO-MAS i pozostawić do wyschnięcia.

Produktem dedykowanym do agregatów jest masa szpachlowa EKO-MAS HD-97. Jej kompozycja gwarantuje mniejszą gęstość, przy zachowaniu pozostałych parametrów produktu. Oznacza to, że masa nadaje się do użycia w agregacie – nie ma już potrzeby jej rozcieńczania. Optymalna formuła hydrodynamiczna ułatwia maszynowe naniesienie produktu, skracając czas potrzebny do przygotowania i aplikacji masy.

EKO-MAS HD-97 została wyprodukowana na bazie naturalnej, wyjątkowo drobno zmielonej mączki dolomitowej, co zapewnia sprawną pracę z agregatem bez uciążliwego zatykania systemu i dysz. Rodzaj dyszy do aplikacji masy można sprawdzić w danych technicznych używanego agregatu.

Masę należy nanosić pistoletem na suchą powierzchnię, płynnymi ruchami zapewniającymi równomierne nakładanie warstwy. W przypadku nakładania kolejnej warstwy (szczególnie zalecane na powierzchniach porowatych, takich jak tynki gipsowe i mineralne) drugą warstwę należy nanosić po wyschnięciu warstwy poprzedniej. Wyschnięta powierzchnia dobrze się szlifuje, nie rozwarstwia i nie przeciera.

Po zakończeniu pracy lub w przypadku dłuższej przerwy w aplikacji masy agregat należy umyć zgodnie z wytycznymi producenta.

 

Produkt odpowiedni do aplikacji agregatem: EKO-MAS HD-97