EKO-MAS GP-95 Gotowa Masa Szpachlowa może być również nakładana wałkiem. Jest to szybka technika będąca alternatywą dla nakładania gładzi za pomocą szpachli. Nakładanie masy szpachlowej EKO-MAS GP-95 wałkiem jest wygodniejsze od metody tradycyjnej (łatwiejsze nabieranie gładzi, w przypadku zastosowania dedykowanej przedłużki nie ma konieczności nachylania się oraz można nakładać gładź na większej wysokości bez konieczności używania drabiny). Gładź nakładana wałkiem równomiernie rozkłada się na ścianie czy na suficie.

Gładź jest nakładana za pomocą wałka najlepiej pasami ciągniętymi na przemian z góry do dołu i z dołu do góry – w miarę możliwości bez przerywania od początku do końca powierzchni ściany lub sufitu. Następnie wilgotną jeszcze gładź wyrównuje się szeroką szpachlą.

Z uwagi na szerokość wałka, komfortowa praca wymaga większych wiaderek (tak, by swobodnie mieścił się w nich wałek). Dlatego opakowania EKO-MAS GP-95 18 kg i 28 kg zostały oznaczone specjalnym symbolem ODPOWIEDNIA DO NAKŁADANIA WAŁKIEM

Bardzo dobre efekty daje nakładanie gładzi EKO-MAS wałkami renomowanej francuskiej firmy L’outil Parfait. Wałki te pozwalają na szybszą, łatwiejszą i równomierną aplikację EKO-MAS GP-95, co zostało przez nas sprawdzone w trakcie testów.

Każdy wałek L’outil Parfait składa się z ergonomicznego uchwytu oraz rolki z nylonowych włókien o wysokiej wytrzymałości ułatwiających pracę z gładzią i utrzymywanie narzędzia w czystości. Po użyciu wałek wystarczy umyć pod bieżącą wodą. Wałki te posiadają rolki w trzech rozmiarach: 220 mm, 180 mm oraz 80 mm (ten ostatni wałek służy do rozprowadzania masy w kątach i na mniej dostępnych powierzchniach). Średnica przekroju wałka to 45 mm, a wysokość nylonowego włosia 18 mm.

Rolka z nylonowych włókien jest twardsza od wałka tradycyjnego. W czasie nabierania masy nie odkształca się, a pod jej naciskiem masa szpachlowa dodatkowo staje się bardziej plastyczna.

Ważna uwaga: przed pierwszym użyciem do rolki można przykleić taśmę klejącą, a następnie ją oderwać. Zapobiega to pozostawianiu przez nową rolkę nylonowych mikrowłosków na szpachlowanej powierzchni.

Rączka wałka jest tak skonstruowana, że zapewnia bezproblemowy montaż i demontaż dedykowanej przedłużki (2 x 0,7 m) ułatwiającej nakładanie masy w wyższych pomieszczeniach i na sufitach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą handlową wałków L’outil Parfait. Wałki można zamawiać w hurtowniach, które oferują gotową masę szpachlową EKO-MAS GP-95.

 

Produkt odpowiedni do aplikacji wałkiem: EKO-MAS GP-95